Považanec se těší na reprezentaci

Slovenský fotbalista Jakub Považanec si svými výkony v Dukle Praha, kde působí od léta 2014, vysloužil pozvánku do slovenské reprezentace na kvalifikační zápas s Anglií a následně i na říjnový sraz. Možnost být v národním týmu si velmi pochvaluje a přiznává, že ho zprvu překvapila.
“Přiznávám, byl jsem příjemně překvapen, když jsem uviděl své jméno mezi nominovanými. Beru to jako další výzvu v mé profesní kariéře a zároveň jako motivaci do další práce,” řekl pro web své zastupitelské agentury Football Service Agency.
Považanec sice v zápase proti Anglii do boje nezasáhl, ale užil si ho iz lavičky. “Byl to určitě zážitek, být mezi nejlepšími slovenskými fotbalisty a dětský koberec rozcvičovat se na jedné ploše s hráči jako Sturridge, Vardy zda Walcott není každodenní záležitost. Celkové pocity však byly nakonec smíšené, protože ten zápas jsme nešťastně prohráli. Pevně však věřím, že se nám podaří složit reparát av nejbližších duelech proti Slovinsku a Skotsku budeme úspěšní. ”
Pětadvacetiletý záložník už jednou proti Slovincům nastoupil. “To bylo ještě ve výběru do 19 let, takže to nelze srovnávat. Teď to budou velmi náročné zápasy, plné osobních soubojů a myslím si, že do velké míry bude rozhodovat i to, komu se podaří vstřelit první gól,” řekl a ke své případné šanci premiérově nastoupit dodal: “V mužstvu je velká konkurence, a to i na mém postu. Sestava je samozřejmě věcí trenéra, mým úkolem je být připraven v případě potřeby odevzdat ze sebe všechno.”
V lize se mu daří, v dosavadních osmi postele pre dievčatá duelech vstřelil dva góly a Dukla figuruje na 6. příčce tabulky. “Už teď jsem dal více gólů než v minulé sezóně. Ale pokud jde o herní projev mužstva a výsledky, tak tam je vždy co zlepšovat. Byl bych naprosto spokojený, kdybychom jeden či dva zápasy zvládli lépe, ale to už musíme hodit za hlavu a soustředit se na další ligové kolo, “řekl pro Football Service Agency.
“Česká liga je určitě úplně jinde než slovenská. Sleduji dění doma prostřednictvím televize, takže to vím porovnat i průběžně. Můžeme to vidět iv evropských pohárech, kde české kluby pravidelně hrají minimálně ve patrové postele pro děti skupinové fázi,” porovnal obě soutěže.